Gjoks pule i mbushur me domate, mocarela dhe spinaq

Koha e përgatitjes: 10 min Koha e gatimit: 40 min

Ingredientët

  • 6 copa gjoks pule
  • Vaj ulliri
  • Kripë
  • Piper i zi
  • 1 lugë çaji erëza italiane
  • 1 kuti mozzarella të freskët
  • Spinaq
  • 2 domate në feta
  • Borzilok
  • Uthull balsamike

Udhëzimet

1

Ngroheni furrën në 400 °.

2

Vendoseni mishin e pulës në një bord prerjeje dhe çajeni në 5 - 6 prerje.

3

Transferojeni në një fletë të vogël për pjekje.

4

Ngroheni me vaj ulliri pastaj marinojeni me kripë, piper dhe erëza italiane.

5

Mbushni çdo prerje me mocarela, spinaq dhe domate.

6

Piqeni derisa mishi të gatuhet dhe nuk është më rozë, rreth 25 minuta.

7

Garnizojeni me borzilok të freskët, pastaj lyejeni me uthull balsamike në krye.

Lini një koment