Ëmbëlsira/ Me 3 përbërës/ RECETA

Freskohuni me një akullore të bërë vetë me kos dhe luleshtrydhe

Freskohuni me një akullore të bërë vetë me kos dhe luleshtrydhe

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 25 minuta Koha e gatimit: 2 ore

Ingredientët

 • 500 gram luleshtrydhe
 • 150 gram sheqer
 • 250 gram kos
 • 3-4 pika lëng limoni

Udhëzimet

1

Në një tas rrihni sheqerin me luleshtrydhet e lara dhe të prera në copa të vogla.

2

Mbulojeni enën dhe e lini të qendrojë përrreth 1 orë në frigorifer.

3

Më pas e kaloni masën në blender, i shtoni kosin dhe lëngun e limonit.

4

E përzieni mirë masën dhe e kaloni në një enë metalike.

5

Nivelojeni dhe futeni akulloren në ngrirje për të paktën dy orë.

6

Pas kësaj e shërbeni në gota dhe shtojini sipër luleshtrydhe, qershi ose banane të prera në feta. Ju bëftë mirë!

You Might Also Like

13 Comments

 • Reply
  mcpnjxb
  11/04/2020 at 4:22 am

  Intact loneliness sham uterus: Cee aiguilles in Mail order cialis and questionable acridine on

 • Reply
  Pharmacy viagra
  03/05/2020 at 1:08 pm

  Sxepac qwdyhb viagra buy Canadian generic viagra online

 • Reply
  Canadian pharmacy viagra legal
  05/05/2020 at 2:40 am

  Eyauuq kyfprn viagra prices Free trial of viagra

 • Reply
  Real viagra pharmacy prescription
  06/05/2020 at 12:08 am

  Pcdmcb czattf viagra for sale online Sale viagra

 • Reply
  Usa viagra sales
  06/05/2020 at 7:20 pm

  Lwetqa boqxfv Buy pfizer viagra Viagra next day delivery

 • Reply
  Buy cheap viagra now
  07/05/2020 at 11:51 am

  Gbkpkr xmfygf Buy discount viagra Discount viagra online

 • Reply
  Buy no rx viagra
  08/05/2020 at 11:24 am

  Ipouly lavkov How to get viagra Buy viagra in us

 • Reply
  Order viagra online
  09/05/2020 at 4:41 am

  Oppopo vudwdb Viagra overnight Buy viagra on internet

 • Reply
  Buy viagra no prescription required
  10/05/2020 at 11:53 am

  Abwcev snztlj Buy viagra lowest price Viagra original pfizer order

 • Reply
  Brand name viagra
  11/05/2020 at 9:14 pm

  Nfyjlz zwupwp Order viagra online Viagra 100mg england

 • Reply
  Viagra best buy
  12/05/2020 at 3:03 pm

  Zgkgov rzfzdq buy generic silandifil Buy viagra on internet

 • Reply
  Estherdax
  13/05/2020 at 2:11 pm

  Kkfkqs ehsztn sildenafil 20mg Buy viagra lowest price

 • Reply
  Estherdax
  14/05/2020 at 1:46 pm

  Dcitmj tephxa Brand viagra Viagra mail order

 • Leave a Reply