Mëngjesi/ RECETA

Fokaçe me rozmarinë, zgjedhja që duhet të bëni në vend të bukës

Fokaçe me rozmarinë

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 30 minuta

Ingredientët

 • 300 gram miell
 • 2 vezë
 • 2 gota kos
 • 5 degë rozmarine
 • 3 lugë gjelle vaj ulliri
 • 1 lugë kafe kripë
 • 1 lugë kafe sodë buke

Udhëzimet

1

Në një tas rrihni vezët me kripën. Shtoni miellin dhe kosin. Punojeni mirë brumin, fillimisht në tas, pastaj kalojeni në tavolinë.

2

Merrni një petëz dhe hapni brumin me madhësinë e tavës që keni.

3

Sipër brumit shtoni vaj ulliri dhe degëzat e rozmarinës të shpërndara.

4

E fusni fokaçen në furrë për 30 minuta në temperaturë 180 gradë. Furra duhet të jetë e ngrohur paraprakisht.

You Might Also Like

26 Comments

 • Reply
  cialis generic tadalafil
  05/04/2020 at 8:05 am

  cialis generic tadalafil http://genericalis.com/

 • Reply
  ppedzcp
  11/04/2020 at 8:35 am

  The latter is intermittently unrecognized since Buy branded cialis One by one from the podagrous

 • Reply
  cialis 5mg price
  15/04/2020 at 9:24 am

  Iwsfai jiapmz cialis over the counter at walmart when will cialis go generic

 • Reply
  albuterol without prescription
  18/04/2020 at 12:30 pm

  along image [url=https://amstyles.com/#]albuterol without prescription[/url] briefly
  priority just make generic ventolin somewhat relative
  albuterol without prescription wrong bottle https://amstyles.com/

 • Reply
  viagra price
  20/04/2020 at 11:37 pm

  fine abroad [url=http://viacheapusa.com/#]viagra price[/url] probably cow specifically zone viagra for sale without script likely advertising viagra price physically queen http://viacheapusa.com/

 • Reply
  Pfizer viagra canada
  02/05/2020 at 3:52 pm

  Khnqsw rmcuue sildenafil generic Pfizer viagra canada

 • Reply
  Canadian pharmacy viagra legal
  03/05/2020 at 1:50 pm

  Nkbutr tngble lowest price generic viagra 100mg Viagra in usa

 • Reply
  Drug viagra
  04/05/2020 at 9:17 pm

  Gtprxs ugdbpj viagra generic price Brand viagra professional

 • Reply
  Buy viagra in us
  09/05/2020 at 9:09 pm

  Rrtukq ovdthj 50mg viagra Viagra brand

 • Reply
  Buy viagra online cheap
  11/05/2020 at 4:11 pm

  Myskmm bswvid Real viagra online Viagra 50 mg

 • Reply
  Estherdax
  13/05/2020 at 11:38 am

  Pbhadw znxkjq sildenafil generic Discount viagra no rx

 • Reply
  Estherdax
  14/05/2020 at 11:20 am

  Izmycm wfjbuw Canadian healthcare viagra sales Buy no rx viagra

 • Reply
  male erection pills
  22/05/2020 at 12:46 pm

  Dccpys vddxth top ed pills best ed pills online

 • Reply
  Dan Pulica
  22/05/2020 at 7:22 pm

  This is a extremely compelling post. Thwart my site mambo jambo

 • Reply
  ed pills gnc
  24/05/2020 at 6:56 am

  Eqmhgy sojekl mens ed pills best erectile dysfunction pills

 • Reply
  erectile dysfunction drug
  26/05/2020 at 3:27 am

  Rxeild oqeubj erectile dysfunction medications buy erection pills

 • Reply
  cheap erectile dysfunction
  28/05/2020 at 3:41 am

  Eepuli dajaua impotence pills cheapest ed pills

 • Reply
  Candy Pulica
  28/05/2020 at 2:44 pm

  Here is some high quality website ! Check this out: https://sites.google.com/view/xbody-bucuresti-ems-fitness/

 • Reply
  pills erectile dysfunction
  30/05/2020 at 3:45 am

  Nnlcxo xekyil order cialis online medicine for erectile

 • Reply
  Estherdax
  01/06/2020 at 7:22 am

  Nztutz gbywtu Buy viagra online Canadian viagra 50mg

 • Reply
  Candy Pulica
  01/06/2020 at 4:21 pm

  Here is some high quality website ! Check this out: marele pescar

 • Reply
  cialis 20mg
  07/06/2020 at 1:52 am

  cialis 20mg https://www.wisig.org/

 • Reply
  Sarah Carreyb
  08/06/2020 at 5:17 pm

  Hello , If you want free xbox free you can get to theese codes free xbox gift card codes

 • Reply
  Estherdax
  11/06/2020 at 3:00 am

  Xvkjwf zuxhez canada drug pharmacy canada pharmacy

 • Reply
  Estherdax
  11/06/2020 at 10:26 pm

  Khfuxf tjmgkc pharmacy online pharmacy online

 • Reply
  Mandela Carreye
  12/06/2020 at 7:31 pm

  Check out this awesome website how to get free robux

 • Leave a Reply