Dreka/ RECETA

Fileto pule në tavë me mozzarella

Fileto pule në tavë me mozzarella

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 25 minuta

Super praktike në përgatitje, super e shijshme!

Ingredientët

 • 3-4 fileto pule
 • 2-3 domate
 • 1-2 thelpi hudhër
 • 1-2 lugë gjelle salcë domateje
 • 100-150 gram djathë
 • 3-4 lugë gjelle vaj ulliri
 • Kripë, piper të zi e të kuq

Udhëzimet

1

Filetot e pulës i presim në feta të holla në drejtim të kundërt të fijeve.

2

Grijmë hudhrat në rende dhe i bashkojmë me salcën e domates ku shtojmë vaj ulliri, kripë, piper të zi dhe piper të kuq.

3

Lyejmë filetot e pulës me salcën e përgatitur dhe i vendosim në një tavë.

4

Shtojmë mbi filetot, domatet e prera në feta.

5

E spërkasim në fund të gjithë sipërfaqen e tavës me djathë të grirë në rende dhe e vendosim tavën në furrë në temperaturën 200 gradë për 20-25 minuta. Ju bëftë mirë!

Shënime

Receta marrë nga balkanweb.com

You Might Also Like

3 Comments

 • Reply
  Nicolascap
  16/03/2020 at 4:36 am

  зайти к нам добрый вечер! я Хотел бы порекомендовать сайт – здесь Отличный сайт для проведения времени. Заходите и смотрите. Переходим к нам на сайт сюда. Сайт для нас. замечательный для сайтов. Если ты хотите. рекомендуем 1xbet зерка

 • Reply
  Meth Rehab Centers
  26/03/2020 at 5:54 am

  Residential Substance Abuse Treatment http://aaa-rehab.com Alcohol Rehab Near Me http://aaa-rehab.com Residential Substance Abuse Treatment
  http://aaa-rehab.com

 • Reply
  WojteekI
  03/04/2020 at 5:09 am

  Hello i see your page needs visitors, if you need more traffic you should read about one interesting method. Simply search in google: Jemensso’s tricks

 • Leave a Reply