20-30 min/ Darka/ Kuzhinë/ Kuzhinë mesdhetare/ RECETA/ SA KOHË KE?

Fileto pule me perime në zgarë, vakti fantastik me pak kalori

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Ingredientët

  • Rukola
  • Patëllxhanë
  • Spec
  • Kërpudha
  • Fileto pule
  • Kripë
  • Piper
  • Pluhur hudhre
  • Vaj ulliri
  • Uthull

Udhëzimet

1

Në fillim lani, pastroni dhe prisni perimet sipas dëshirës.

2

Në një enë hidhni erëzat dhe pak vaj ulliri dhe marinoni filetot.

3

Merrni kërpudhat dhe skuqini në një tigan me pak vaj ulliri deri sat ë zbuten pak.

4

Perimet e tjera marinojini me erëzat dhe vajin dhe futini në zgarë.

5

Pasi perimet janë pjekur nga të dyja anët hiqini nga furra dhe lërini mënjanë.

6

Merrni filetot dhe futini në zgarë për 10-15 minuta.

7

Pasi janë pjekur i bashkoni me perimet dhe kërpudhat në enën ku doni ti servirni.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply