Sugjerojmë:

Fasule me salcë domatesh dhe erëza

Koha e përgatitjes: 10 min Koha e gatimit: 15 min

Ingredientët

  • Vaj ulliri
  • 1 qepë e madhe
  • 2 thelpinj hudhër
  • 2 gota salcë domate
  • 1 kuti me fasule të blera
  • 1 lugë gjelle borzilok
  • 1/2 lugë çaji rigon
  • Kripë
  • Piper i zi

Udhëzimet

1

Nxehni vajin e ullirit në një tenxhere mbi nxehtësinë mesatare.

2

Shtoni qepët e grira në vaj të nxehtë dhe gatuajeni rreth 5 minuta.

3

Shtoni hudhër dhe vazhdoni ta gatuani 1-2 minuta.

4

Hidh salcë domatesh në tenxhere dhe përzijeni.

5

Shtoni fasulet, borzilok, rigon, kripë dhe piper.

6

Lereni të zihet në nxehtësi të mesme për 5-7 minuta.

Lini një koment