Arkiva e etiketave: tiroide

Dieta e Tirodides. Si funksionon?

Çfarë nënkuptohet me dietën e Tiroides dhe në çfarë konsiston ajo ekzaktësisht? Në këtë artikull do të gjeni gjithçka që duhet të dini për këtë dietë të veçanta: nga shkaqet që sjellin probleme të lidhura me tiroiden, tek metodat...

7 gjërat e rëndësishme që djersitja thotë për shëndetin...

Djersitja është një reagim normal ndaj nxehtësisë. Freskon trupin dhe pastron toksinat. Megjithatë, djersa e tepruar e bën një person të ndihet i parehatshëm dhe sinjalizon se diçka mund të jetë e gabuar. Eshtë me të vërtetë e rëndësishme...