Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: supe me panxhar

Supë e përgatitur me krem panxhari

1.Marrim një tenxhere dhe brenda hedhim 1 kokërr qepë me 20 gr gjalpë duke shtuar panxharin dhe 250 gr patate. 2.Pastaj shtojmë ujë dhe e lemë të ziejë. 3.Pasi zbutet panxhari e heqim nga tenxherja dhe e kalojmë në...