Arkiva e etiketave: panacota

Panna cotta me vanilje dhe luleshtrydhe

Shtoni fletët e xhelatinës në një tas me ujë të ftohtë dhe lërini për 5 minuta. Qumështin dhe panën hidhini në një tenxhere me sheqerin dhe farat e vaniljes (për të hequr farat nga bishtaja, përdorni pjesën e pasme...

Panna Cota me luleshtrydhe, ja si mund ta bëni...

1.Në një tenxhere vendosni për të zierë dy gota qumësht. 2.Shtoni sheqerin dhe teksa i trazoni shtoni xhelantinën. 3.I përzieni mirë dhe kaloni tri lugë nga masa që sapo përgatitët në një gotë. 4.Ndërkohë në një tigan tjetër skuqni...