Arkiva e etiketave: omëlete

Çfarë do të thotë një mëngjes i mirë? Omëletë...

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. I jep organizmit tonë nutrientët për të dhënë maksimumin gjatë ditës. Për këtë arsye, është e rëndësishme të hamë një mëngjes të shëndetshëm dhe të ekuilibruar. Si mendoni t’i shtojmë këtij...

Super e shpejtë: Omëletë me gjizë për mëngjes

1.Në një tas rrihni të bardhat e vezëve veç. 2.Tani i shtoni të verdhat e vezëve, qumështin, pak kripë, piper, rigon. 3.Në një tigan nxehni vajin dhe shtoni omëletën. 4.Përhapeni në të gjithë sipërfaqen e saj. Shtoni 2 lugë...