Arkiva e etiketave: nektarina

Sallata perfekte e verës me kinoa dhe nektarina

Hidheni kinoan në një tenxhere mesatare dhe mbulojeni me 300 ml ujë. Lëreni të vlojë dhe ziejini për 20 minuta ose derisa kinoa të zbutet. Kullojeni lëngun e tepërt dhe lëreni mënjanë të ftohet. Shtoni frutat, lajthitë, barishtet dhe...

Panzanella me nektarina dhe proshutë

Ngroheni furrën në 200C. Lyejeni bukën me 1 lugë gjelle vaj ulliri dhe shpërndajeni mbi pak kripë deti dhe gjethe trumze. Piqeni për 15 minuta, duke e kthyer një herë, derisa të bëhet krokante dhe e artë. Ndajeni në...