Arkiva e etiketave: farfalle

Pasta kremoze me salmon të tymosur

Gatuani makaronat duke ndjekur udhëzimet e paketimit. Pasi të jenë gatuar, kullojini, duke rezervuar pak nga uji dhe hidhini përsëri në tenxhere. Shtoni kremin e djathit, lëngun e limonit dhe salmonin e tymosur me pak piper dhe përziejini mirë....

Farfalle me kërpudha, shija më e mirë që do...

1.Në një tenxhere me ujë të valuar shtoni farfallet. 2.Ndërkohë prisni imët kërpudhat, spinaqin dhe hudhrat bashkë me qepën. 3.Në një tigan me vaj ulliri skuqni qepën, hudhrat dhe kërpudhat. 4.Trazojini mirë derisa kërpudhat të vyshken dhe më pas...

Farfalle me kërpudha dhe spinaq

1.Në një tenxhere me ujë të valuar shtoni farfallet. 2.Ndërkohë prisni imët kërpudhat, spinaqin dhe hudhrat bashkë me qepën. 3.Në një tigan me vaj ulliri skuqni qepën, hudhrat dhe kërpudhat. 4.Trazojini mirë derisa kërpudhat të vyshken dhe më pas...