Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: Embëlsohuni këtë të shtunë me një kek me portokall

Embëlsohuni këtë të premtë me një kek me portokall

1.Në një tas rrihni vezët me sheqerin. 2.Shtoni lëngun e portokallit, lëkurën, vajin dhe vaniljen. I përzieni mirë me një mikser elektrik. 3.Gradualisht shtoni miellin e situr dhe pluhurin pjekës. 4.Pasi të keni krijuar një masë homogjene, e kaloni...