Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: ëmbëlsira e shijshme e së martës

Kek me oriz, ëmbëlsira e shijshme e së martës

1.Vendosim të ziejë qumështin bashkë me kripën dhe orizin. Shtojmë gjysmën e sheqerit, sheqerin pluhur me aromë vaniljeje, gjalpin dhe shafranin. 2.Fikim sobën dhe e lëmë të ziejë të mbuluar me kapak në zjarr të fikur. Ndërkohë ngrohim furrën...