Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: Ëmbëlsira e ditës: Muffins me mjaltë dhe kanellë

Ëmbëlsira e ditës: Muffins me mjaltë dhe kanellë

1.Parangrohni furrën në 180 gradë celsius. 2.Në një enë bashkoni miellin, pluhurin pjekës, sodën, kanellën, kripën dhe sheqerin. I përzieni mirë. 3.Në një enë tjetër kombinoni gjalpin e shkrirë, qumështin, mjaltin, vaniljen, vezët dhe bananet. I përzieni mirë derisa...