Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: Biskota me reçel

Biskota me reçel, receta klasike e periudhës së Krishtlindjeve!

1.Ndizni furrën në temperaturë 176°C. 2.Shtroni letër furre në dy tepsia biskotash dhe lërini mënjanë. 3.Në një tas rrihni gjalpin dhe sheqerin për rreth 3 minuta. 4.Shtoni vezën dhe vaniljen dhe vazhdoni përzieni. 5.Shtoni përbërës të thatë në dy...