Arkiva e etiketave: birra

Pulë me birrë: një recetë që duhet provuar

Mund të duket e çuditshme, por pula me birrë nuk është recetë alkoolike, pasi alkooli avullon gjatë gatimit. Kështu që kjo recetë është e përshtatshme si për fëmijët, ashtu edhe të rriturit. Është një pjatë e re që do...

Nga birra në vend të shampos, tek sheqeri për...

Në fakt, njerëzit bëjnë gjëra nga më të çuditshmet për hirë të shëndetit dhe mirëqenies. Më poshtë do të lexoni për 6 truke që ndoshta nuk i kishit dëgjuar ndonjëherë, por që funksionojnë vërtet. Birrë në vend të shamos...

Njëbrirëshat po bëjnë namin. Vjen birra e parë unicorn...

Nëse edhe ti, kur ishe fëmijë jetoje në një botë ylberësh dhe njëbrirëshash shumëngjyrësh, besojmë se do të jetë lajm i mirë kur të mësosh se në prill do të prezantohet birra e parë unicorn, perfekte për ‘beer lovers’...