Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: argjinare

Patate të mbushura me spinaq dhe argjinare

1.Ngroheni furrën në 170 gradë. 2.Shponi të gjitha patatet me pirun dhe lyejini me vaj, kripë dhe piper. 3.Piqni për 1 orë deri në 1 orë 15 minuta, derisa patatet të priten lehtë.Ndërkohë, mbushini me spinaq dhe argjinare. 4.Në...

Nuk është aq e vështirë sa duket: Ja 3...

Argjinarja mund të duket një bimë e frikshme për tu gatuar nga ju në shtëpi, por në të vërtetë përgatitja e saj është unike dhe nuk është aq e vështirë sa e mendoni. Ajo është shumë e pasur me...