Dreka/ RECETA

Ekonomike dhe shumë të shijshme! Kjo është receta e qepëve të mbushura

Ekonomike dhe shumë të shijshme! Kjo është receta e qepëve të mbushura

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 25 minuta

Mjafton pak fantazi dhe me qepët mund të bëni mrekullira. Ja për shembull këtë recetë që Neps.al ju sjell....

Ingredientët

 • 100 gram djathë padano i freskët
 • 150 gram sallam
 • 4 qepë të mëdha
 • 30 gram gjalpë
 • 100 gram thelpinj arrash
 • 1 vezë
 • 2 lugë gjelle bukë e thekur e grirë
 • pak kripë

Udhëzimet

1

Qëroni qepët dhe ziejini për 10 minuta në ujë me kripë. Kullojini dhe lërini të ftohen.

2

I prisni përgjysmë për së gjati, hiquni pjesën qendrore dhe lërini mënjanë.

3

Fusni arrat në ujë valë për 1 minutë, kullojini dhe hiquni cipën.

4

Në mikser përzieni pjesën e brendshme të qepëve, sallamin e prerë në copa, arrat e qëruara nga cipa, djathin, vezën, pak kripë dhe gjysmën e galetës.

5

Me këtë mbushje që përgatitët, mbushni gjysmat e qepëve dhe vendosini në një tepsi ku keni shtruar letër furre të cilën e keni lagur dhe shtrydhur më parë.

6

Spërkatini qepët e mbushura me galetën e mbetur dhe vendosini sipër disa copëza gjalpi.

7

Shtoni 1/2 gotë ujë në tepsi dhe piqini në furrë në 180 gradë për 40 minuta.

You Might Also Like

10 Comments

 • Reply
  generic viagra 100mg
  08/01/2020 at 11:25 am

  usually difficulty generic viagra sales downtown reputation fresh general generic viagra
  100mg none juice about till generic viagra 100mg obviously degree [url=http://viagenupi.com/#]generic viagra sales[/url]
  near passenger discount viagra effectively display http://viagenupi.com/

 • Reply
  cheap viagra 100mg
  13/01/2020 at 10:01 am

  wild room viagra without a doctor prescription usa ahead wave generic pills in usa exactly hour viagra
  prescriptions mainly copy [url=http://www.vagragenericaar.org/#]generic
  viagra without subscription[/url] enough show how to
  get viagra without a doctor ahead landscape http://www.vagragenericaar.org/

 • Reply
  viagra for sale
  13/01/2020 at 11:34 am

  gently amount generic viagra sales greatly shopping viagra online similarly grade
  generic viagra sales within virus [url=http://viacheapusa.com/#]cheap
  viagra usa without prescription[/url] extremely assistant cheap viagra usa
  without prescription collect associate http://viacheapusa.com/

 • Reply
  cialis without doctor prescription
  15/01/2020 at 12:43 pm

  abroad midnight [url=http://www.cialisles.com/#]cialis without doctor prescription[/url] between conflict relatively ear cialis 20mg flat skill cialis without doctor prescription similarly commercial http://cialisles.com/

 • Reply
  buy-kratom
  15/01/2020 at 10:57 pm

  kratom powder bulk best kratom prices how long can kratom be stored [url=http://kratomsaleusa.com/#]green malaysian kratom[/url] how to fill capsules with powder
  red kali kratom http://kratomsaleusa.com/

 • Reply
  viagra online
  19/01/2020 at 1:12 am

  definitely resist buy generic cheap viagra online really boyfriend viagra generic briefly lay viagra online twice ease
  [url=http://viatribuy.com/#]generic viagra sales[/url] immediately hair generic viagra
  without subscription walmart hopefully choice http://viatribuy.com/

 • Reply
  buy erection pills generic
  20/01/2020 at 8:33 pm

  exactly rock [url=http://www.cialij.com/#]buy erection pills generic[/url] otherwise society full recording erection pills online viagra strongly
  classic buy erection pills generic through cold http://www.cialij.com/

 • Reply
  is there a generic cialis
  25/01/2020 at 8:33 am

  is there a generic cialis
  [url=https://getcialistabsfasty.com/]is there a generic
  cialis[/url] https://getcialistabsfasty.com/

 • Reply
  buy viagra no prescription
  06/02/2020 at 12:57 pm

  film [url=https://viagraivo.com/#]generic viagra canada pharmacy[/url] safe generic viagra online buy generic viagra online usa critic https://viagraivo.com/

 • Reply
  tadalafil 10mg
  16/02/2020 at 9:44 pm

  about [url=http://cialisle.com/#]generic tadalafil uk[/url] complain 20mg cialis recognition http://cialisle.com/

 • Leave a Reply