DIETË/ KËSHILLA

Duhet ngrënë apo jo pas palestrës? Fiksojeni njëherë e mirë të vërtetën

Të ushtruarit bën që që fibrat e muskujve tuaj të shtrihen dhe të përdorin glikogjenin për t’u ushqyer.

Kjo është arsyeja pse rikuperimi i këtyre humbjeve, është shumë i rëndësishëm.

Pas një vrapi nga liqeni apo pas palestrës, bëjmë gabim nëse hamë apo jo?

9 Things We Do Wrong After the Gym That Make Our Training Useless

30 minuta pas stërvitjes, rekomandohet menjëherë të hani një vakt të pasur me proteina dhe sa më pak karbohidrate në tërësi.

Kështu ju vetëm që kontribuoni të ndërtoni muskuj, por njëkohësisht do të konsumoni kaloritë që ju nevojiten për të rikuperuar nivelet e glikogjenit, pa u ndjerë i lodhur ditën tjetër.

Image result for in gym

Konsumoni për shembull fruta (përveç bananes dhe rrushit), qumësht dhe mish./neps.al 

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    ปั้มไลค์
    09/10/2019 at 3:16 pm

    Like!! I blog frequently and I really thank you for your content. The article has truly peaked my interest.

  • Leave a Reply