Sugjerojmë:

Dardhë e mbushur me gorgonzola dhe piper

Ingredientët

  • 4 kokrra dardha
  • 50 gr gorgonzola
  • 5 gr kripë
  • 1 gr piper
  • 1 kokërr lëng limoni
  • 20 gr bajame
  • 1 gr piper Cyenne

Udhëzimet

1

Pritini dardhat në mes.

2

Hiqini farat dhe bëjuni gjysmave të dardhave nga një zgavër me ndihmën e një luge gjelle.

3

Grini tulin e hequr dhe përziejeni me gorgonzolën, kripën, piperin cayenne dhe bajamet e prera në feta deri sa të keni një përzierje homogjene.

4

Mbushini dardhat me këtë përzierje, vendosini në një tavë balte të lyer me gjalpë dhe piqini në furrë në 200 gradë deri sa të fillojnë të marrin ngjyrë.

5

Pastaj shërbejini në pjatë me dekore të ndryshme.

Lini një koment