Chips me djathë dhe salcë pesto

Koha e përgatitjes: 15 min Koha e gatimit: 8 min

Ingredientët

  • 2 gota djathë të copëtuar parmixhano (200 gr)
  • ¼ filxhan pesto (55 gr)
  • Kripë
  • Piper
  • Simite të vogla

Udhëzimet

1

Ngroheni furrën në 180˚C.

2

Në një tas mesatar kombinoni djathin parmixhano, peston, kripën dhe piperin.

3

Përzierjen e djathit futeni me kujdes me një lugë në simite të vogla të lyera me vaj.

4

Piqini për 5-8 minuta ose derisa djathi të shkrihet dhe skajet janë pak ngjyrë kafe.

5

Lëreni të ftohet për 10 minuta, pastaj shërbejini.

Lini një koment