Cheesecake me Oreo

Koha e përgatitjes: 10 min Koha e gatimit: 4 orë e 10 min

Ingredientët

  • 1 filxhan krem
  • 2 kuti krem djathi
  • 1/4 filxhan krem kosi
  • 1 filxhanë sheqer pluhur
  • 1 lugë çaji ekstrakt i pastër vanilje
  • Kripë
  • 4 copa biskota Oreo
  • 10 Oreo të grimcuara
  • 1/4 filxhan me Oreo të shkrira
  • 1/4 filxhan me çokollatë të bardhë, të shkrirë

Udhëzimet

1

Shtroni një tavë me letër pergamene.

2

Në një tas të madh duke përdorur një mikser dore hidhni kremin sa të marrë formë të ngurtë.

3

Në një tjetër tas të madh hidhni kremin e djathit dhe kremin e kosit, pastaj shtoni sheqer pluhur, vanilje, dhe kripë.

4

Përzjeni kremrat e djathiit me vzët dhe krijoni një masë.

5

Hidhnicopat e Oreos dhe vendosnii në tavë të përgatitura.

6

Derdhni përzierjen e djathit të kremrave mbi to me një shpatull.

7

Shtoni sipër Oreot e grimcuara dhe futeni në frigorifer të ngrijë për 4 orë.

8

Kur të jetë ngrirë spërkateni me çokollatëne e shkrirë dhe shërbejeni menjëherë.

Lini një koment