Darka/ RECETA

Çfarë të hash tani në darkë që mos të të rëndojë stomakun

Çfarë të hash tani në darkë që mos të të rëndojë stomakun

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 1
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 5 minuta

Kjo është një recetë shumë e mirë për të gjithë ju që nuk keni një ide se çfarë të konsumoni tani në darkë. Ju mban të ngopur, është e shijshme dhe njëkohësisht nuk ju rëndon stomakun.

Ingredientët

  • 1 gotë qumësht
  • 1 nektarinë
  • dy lugë gjelle tërshërë
  • fruta të thata ( sipas dëshirës, bajame, stika, rrush të thatë ose arra)

Udhëzimet

1

Ngrohni qumështin dhe në një enë e trazoni bashkë me tërshërën.

2

Pas 5 minutash i shtoni sipër nektarinëne e prerë në feta-feta dhe frutat e thata.

3

Darka është gati për t'u shijuar!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply