Bukë e pjekur me djathë, hudhër dhe erëza

Ingredientët

  • 3 gota miell
  • 3 lugë sheqer
  • 2 lugë çaji erëza italiane
  • 1 lugë çaji hudhër pluhur
  • 1/2 lugë çaji kripë
  • 1 vezë të madhe
  • 1 filxhan qumësht pa yndyrë
  • 1/3 filxhan vaj
  • 1 filxhan djathë çedar i grirë

Udhëzimet

1

Ngroheni furrën në 350 °.

2

Në një tas të madh hidhni së bashku pesë përbërësit e parë.

3

Në një tas tjetër hidhni bashkë vezën, qumështin dhe vajin.

4

Shtoni djathin dhe miellin dhe përzijini deri sa të formohet një masë brumi.

5

Merrni një tavë dhe spërkateni me vaj.

6

Pastaj hidhni brumin dhe piqeni 25-30 minuta deri sa të piqet.

Lini një koment