Sugjerojmë:

Brokoli i zier me kos dhe hudhër

Koha e përgatitjes: 10 min Koha e gatimit: 10 min

Ingredientët

  • 300 gr brokoli
  • 300 gr kos
  • 1 thelpi hudhër
  • Vaj ulliri
  • Kripë
  • Piper
  • 100 gr domate qershi

Udhëzimet

1

Në fillim ziejmë brokolin.

2

Përgatisim kosin me hudhër dhe vaj ulliri.

3

Brokolit i hedhim sipër kosin e përgatitur dhe domatet qershi.

Lini një koment