Sugjerojmë:

Brokoli i pjekur me djathë, majonezë dhe tul buke

Koha e përgatitjes: 10 min Koha e gatimit: 20 min

Ingredientët

  • 2 gota e gjysmë brokoli
  • 2 vezë
  • 1/2 filxhan çaji bukë (tulin, e copëtuar)
  • 1/4 filxhan çaji qepë (të grira)
  • 1/4 filxhan çaji majonezë
  • 1 filxhan çaji djathë Cheddar
  • 1 lugë çaji lëkurë limoni
  • 1/2 lugë çaji kripë
  • 1/4 lugë çaji piper i zi

Udhëzimet

1

Hidheni brokolin në një tenxhere me ujë dhe vendoseni në zjarr të ziejë për rreth 5 minuta.

2

Më pas shpëlajini me ujë të ftohtë.

3

Shtoni vezët dhe bukën e copëtuar në një tas të madh dhe përzijini mirë që të kombinohen plotësisht.

4

Hidhni më pas qepën, majonezën, djathin, lëngun e limonit, pak kripë dhe piper të zi.

5

Shtoni brokolin e gatuar dhe përzijeini mirë të gjithë përbërësit.

6

Mbushni format e kifleve me masën e përgatitur .

7

Vendosini në furrë të piqen për rreth 25 minuta në temperaturën 175 gradë.

Lini një koment