Ëmbëlsira/ RECETA

Biskotat e karantinës me 4 përbërës dhe gjalpë kikiriku

Biskotat e karantinës me 4 përbërës dhe gjalpë kikiriku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 15 minuta

Dita shtyhet më mirë kur ke disa biskota të shijshme në kuzhinë!

Ingredientët

 • 1 filxhan me gjalpë kikiriku
 • 1 gotë miell
 • ¼ filxhan me shurup panje
 • ¼ filxhan me copëza çokollate

Udhëzimet

1

Parangrohni furrën në 200 gradë Celsius.

2

Në një tas bashkoni të gjithë përbërësit dhe i përzieni me një lugë druri.

3

Merrni një tavë dhe vendosni një letër kuzhine. Filloni e formoni me dorë biskotat në formë rrumbullake dhe i vendosni tek tava me një distancë nga njëra-tjetra.

4

Sipër i shtypni me ndihmën e një piruni. I piqni për 12-15 minuta dhe shijojini!

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Anonymous
  25/03/2020 at 1:42 pm

  Me cfare mund te zevendesohet shurupi panjes

 • Leave a Reply