Bishtaja me qumësht, krem pule dhe kërpudhash

Ingredientët

  • 3 kanaçe me bishtaja të drenazhuara
  • 1 kuti me krem pule dhe kërpudhash
  • 1/4 filxhan qumësht
  • Kripë
  • Piper
  • Qepë të skuqur

Udhëzimet

1

Ngrohni furrën paraprakisht në 350 gradë.

2

Miksoni bishtajat, kremin, qumështin, kripën dhe piperin në një tas dhe hidhini në një tavë.

3

Piqini për 18-20 minuta me dhe shtoni sipër qepët.

4

Piqini dhe 5 minuta shtesë dhe shijojini!

Lini një koment