Dritan Shehu është kuzhinieri shqiptar, që pas eksperincës prej 10 vitesh në Verona të Italisë vendosi të kthehej në Tiranë dhe të hapte restorantin e tij “Verona”.

Recetat

Qofte peshku nga kuzhinieri Dritan Shehu

Pasi keni pastruar dhe larë peshkun vendoseni peshkun të ziejë deri sa të zbutet.Hiqeni nga zierja dhe pastrojeni peshkun mirë nga halat.Pas kësaj vendoseni mishin në një vend të sheshtë dhe përzijeni me parmixhano të grirë imët dhe erëzat...

Sallatë Verona ( unike ne llojin e vet)

Si fillim prisni të gjitha perimet në copa të vogla.Hidhini të gjitha në një tas të madh dhe sipër shtoni kripë, salcën dhe frutat e thata.Përzijeni mirë sallatën dhe shërbejeni menjëherë. Ruaj Recetën