KËSHILLA

8 ushqimet që duhet t’i konsumoni domosdoshmërisht këtë verë!

Vera na ofron një bollëk frutash dhe perimesh të freskëta, të shijshme dhe të shëndetshme në treg.

Më poshtë po ju rendisim 8 superushqimet e kësaj vere:

  1. Shalqiri
  2. Kastravecat
  3. Kosi
  4. Mangot
  5. Lime i ëmbël
  6. Lëngu i arrës së kokosit
  7. Domatet
  8. Misrat

summer food Archives - 1mhowto.com

Duke bërë zgjedhje të mençura ushqimore ju mund të shmangni dehidratimin, problemet me tretjen , problemet kardiovaskulare etj, që në periudhën e verës dalin më në pah.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply