Arkiva e etiketave: supe me patate

Një supë e shëndetshme me patate dhe kërpudha është...

1.Nxehni vajin në një tigan të madh. 2.Vendosni qepët dhe skuqini për 10 minuta derisa të marrin ngjyrë kafe të artë. 3.Ndërkohë, hidhni 1 – 2 litra ujë të vluar mbi kërpudhat e thata dhe trazojini. 4.Shtoni kërpudhat e...