E shijshme dhe natyralisht e ëmbël, e tillë është kjo smoothie me karota!

E shijshme dhe natyralisht e ëmbël, e tillë është kjo smoothie me karota!

Persona: 2
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 5 minuta

Ingredientët

  • 1 gotë ujë të ftohtë
  • 4 karota (të qëruara)
  • 1 nektarinë (e ndarë në copa të vogla dhe e ngrirë)
  • 100 gram ananas
  • Lëngu i një portokalli

Udhëzimet

1

Përgatitja e kësaj smoothie është shumë e thjeshtë.

2

Mjafton të kombinoni të gjithë përbërësit në një blender dhe t’i përzieni derisa të krijohet një masë homogjene.

3

Shërbejeni nëpër gota dhe shijojeni!

Lini një koment