Sallatë me lakër të kuqe, karota e misra

Sallatë me lakër të kuqe, karota e misra

Persona: 4
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 10 minuta

Një sallatë praktike që lidhet me anë të një salce të thjeshtë!

Ingredientët

  • 1/2 lakër të kuqe
  • 2-3 karota
  • 100 gram misra të zierë ose konservë
  • Për salcën: 2 lugë gjelle mustardë
  • 1 lugë gjelle kos
  • 1 lugë gjelle majonezë
  • pak kripë, piper

Udhëzimet

1

Grini imët lakrën dhe karotat.

2

I bashkoni në një tas duke i shtuar sipër edhe misrat.

3

Përzieni veçmas gjithë përbërësit e salcës dhe ia shtoni sallatës.

4

E përzieni mirë dhe shijojeni!

Lini një koment