Mëngjesi/ RECETA

Petulla me spinaq dhe erëza të freskëta

Petulla me spinaq dhe erëza të freskëta

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 20 minuta Koha e gatimit: 30 minuta

Ingredientët

  • 250 gram miell
  • 300 ml qumësht
  • 200 gram spinaq
  • 2 kokrra vezë
  • 150 gram djathë kaçkavall
  • 1 tufë majdanoz
  • 1 tufë nenexhik
  • 1 lugë kafe sodë buke
  • Kripë

Udhëzimet

1

Në një enë rrihni vezët me qumështin. Më pas shtoni spinaqin e grirë imët, majdanozin, nenexhikun, djathin, kripën. I përzieni mirë.

2

Në fund shtoni miellin dhe sodën.

3

Punojeni mirë masën dhe formoni disa petulla.

4

Pas kësaj i vendosni për t’i skuqur në një tigan me vaj të nxehtë.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply