Ëmbëlsira/ RECETA

Cupcake të shijshëm me vanilje dhe gjalpë

Cupcake të shijshëm me vanilje dhe gjalpë

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 18
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Nëse ju pëlqejnë ëmbëlsirat praktike dhe me shije vaniljeje, atëherë duhet ta bëni këtë recetë menjëherë!

Ingredientët

 • 250 gram miell
 • 2 lugë çaji pluhur pjekës
 • ½ lugë çaji kripë
 • 168 gjalpë pa kripë
 • 138 gram sheqer
 • 3 vezë
 • 1 lugë gjelle vanilje
 • 1 filxhan qumësht
 • Për kremin në sipërfaqe:
 • 1 filxhan me gjalpë pa kripë
 • 384 kremi pluhur pasticerie
 • 1 lugë gjelle eksrakt vaniljeje
 • 1 filxhan me qumësht

Udhëzimet

1

Parangrohni furrën në 200 gradë celsius. Në një enë trazoni bashkë miellin, pluhurin pjekës dhe kripën.

2

Shtoni gjalpin, sheqerin dhe i rrihni me një rrahës elektrik deri të bëhet një masë kremoze.

3

Shtoni vezët dhe i përzieni derisa përbërësit të kombinohen mirë me njëri-tjetrin.

4

Shtoni vaniljen, qumështin dhe vazhdoni t’i përzieni.

5

Merrni format specifike për këto ëmbëlsira dhe mbushni secilën hapsirë me masën që përgatitët. I fusni në furrë për 16-18 minuta.

6

Për mbushjen rrihni në një enë gjalpin, kremin pluhur, qumështin dhe vaniljen. Masa duhet të bëhet kremoze. Përpara se t’i vendosni sipër mbushjen, cupcaket duhet të jenë ftohur plotësisht.

7

Mbushni secilën cupcake sipër, me ndihmën e një qese kuzhine. Gati për t’i ngrënë?

You Might Also Like

15 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  08/10/2019 at 5:17 pm

  Like!! I blog quite often and I genuinely thank you for your information. The article has truly peaked my interest.

 • Reply
  switching from tamsulosin to cialis
  31/12/2019 at 2:26 pm

  Hello, tender thanks you for word! I repost in Facebook

 • Reply
  Everettquels
  05/01/2020 at 12:40 pm

  Hello, thank you in spite of information! generic viagra prices http://viapwronline.com I repost in Facebook.
  canadian pharmacy viagra

 • Reply
  Petergrisa
  11/01/2020 at 1:26 pm

  Hello, thank you http://cialisxtl.com in appreciation to low-down! tiujana cialis
  viagra in action

 • Reply
  WayneRew
  14/01/2020 at 11:20 pm

  Cialis cialis 20mg price viagra vs cialis

 • Reply
  WayneRew
  19/01/2020 at 2:20 am

  Cialis cialis professional 5 mg cialis coupon printable

 • Reply
  WayneRew
  22/01/2020 at 2:59 am

  Cialis cialis 100 mg lowest price where to get cialis sample

 • Reply
  WayneRew
  27/01/2020 at 6:08 am

  Cialis buy cialis online canadian cialis prices

 • Reply
  Robertdum
  30/01/2020 at 11:23 am

  red viagra tablets viagra sale auckland cheap viagra cialis uk

 • Reply
  Robertdum
  02/02/2020 at 8:55 am

  want buy cialis uk should you buy cialis online buy levitra online in australia

 • Reply
  Robertdum
  05/02/2020 at 3:11 pm

  can you buy cialis online in australia buy cialis black viagra cheap from canada

 • Reply
  Robertdum
  08/02/2020 at 6:17 pm

  buy viagra hyderabad buy viagra melbourne generic cialis mail order

 • Reply
  Robertdum
  11/02/2020 at 6:16 pm

  buy cialis 5mg buy viagra at walmart buy levitra 20 mg online

 • Reply
  Kniceni
  12/02/2020 at 9:21 pm

  cialis cheap india fda warning list cialis mexican viagra

 • Reply
  Kniceni
  16/02/2020 at 1:32 am

  cialis buy uk fda warning list cialis viagra sale uk cheap

 • Leave a Reply