Browsing Category

Pije

Pije/ RECETA

Liker çokollate

Nëse ideja e një recete të bërë në shtëpi i bën të lumtur miqtë tuaj ‘gourmet’, pse nuk përgatisni një liker çokollate? Është gjithashtu ideal për të qerasur dhe…

Pije/ RECETA

Frappè me luleshtrydhe

Frapeja me luleshtrydhe është një pije freskuese dhe delikate e përgatitur me qumësht të ftohtë, luleshtrydhe të freskëta, sheqer dhe akull. Të gjithë përbërësit frulohen bashkë për të krijuar…

Pije/ RECETA

Qumësht brulè me kakao

Një alternativë klasike e çokollatës së nxehtë, për një përkëdhelje të këndshme pasditeve. Është e thjeshtë në përgatitje dhe është gati për 10 minuta. Përbërësit për 4 persona: 6…