30-60 min/ Kuzhinë/ Mëngjesi/ RECETA/ SA KOHË KE?

Byrek me nutella për mëngjes

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Ingredientët

  • 1 kuti me peta ëmbëlsirash
  • Nutella
  • Sheqer pluhur
  • 1 vezë
  • 1 lugë gjelle uji

Udhëzimet

1

Shtrini petat në tavën e pjekjes.

2

Ngroheni furrën në 200 gradë C.

3

Hapni secilën prej petave dhe vendosni ato në një sipërfaqe me miell.

4

Priteni çdo petë në gjysmë dhe mbulojeni me Nutella.

5

Në një tas hidhni vezen dhe tundeni, pastaj me anë të një furçe lyejeni petën e sipërme.

6

Vendosini të piqen për 15 deri në 20 minuta.

7

Hiqini nga furra pasi të jenë fryrë dhe të kenë marrë ngjyrë kafe të artë.

8

Sherbejini me Nutella dhe sheqer pluhur sipër.

Na ndiqni në

Instagram

Instagram did not return a 200.

Follow Me!

You Might Also Like