20-30 min/ Dreka/ Kuzhinë/ RECETA/ SA KOHË KE?

Kërpudha me biskota orizi dhe salmon të tymosur

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Ingredientët

  • 2 kërpudha shampinjon
  • 1 lugë vaj ulliri
  • 2lugë majdanoz
  • Hudhër dhe spec i grirë
  • 2biskota me oriz
  • Gjysmë limoni.

Udhëzimet

1

Pastrojini mirë kërpudhat dhe pritini në feta të holla.

2

Vendosini të marinohen në masën e përgatitur më parë me një lugë vaji, lëng limoni dhe pak majdanoz të grirë.

3

Shërbejini pas 15 minutash duke i shoqëruar me biskotat e orizit.

4

Kompletojeni vaktin me 50 gr oriz integral të zierë, 150 gr salmon të tiganisur dhe perime.

Na ndiqni në

Instagram

Instagram did not return a 200.

Follow Me!

You Might Also Like